HTML

35. forduló - értékelések

2008.04.30. 22:09 nepjuve

Szerintem ilyen ámokfutás még a büdös életben nem volt a Serie A alsóházában. Gyakorlatilag a 14. helytől lefelé bárki kieshet, az általunk biztos kiesőnek tartott Cagliari már 15., a temetett Reggina a 18., a menthetetlennek tűnt Empoli 17. helyen van a 35.fordulóbéli győzelmével. Ellenben a nemrég még biztos helyen lévő Torino kezdi érezni a rohadó zellerrel és tesi óra utáni zokni illatával keveredő kieső zóna bűzét. De mondjuk rajtuk kívül matematikailag még a 11.helyen álló Atalanta is kieshet.

Inter 2-1 Cagliari

Azzal, hogy az Inter otthon a Cagliari legénységét is kipipálta, már csak egyetlen félnivalója maradt a bajnokság végkimenetelét illetően: meg kéne terveznie egy hatásos menekülési útvonalat a San Siro-ból, ugyanis ha vasárnap, ha didadalmaskodnak a Derby delle Madonnina-n és ezzel bebiztosítják a scudetto-t, kötve hiszem, hogy a stadionban tartózkodó mintegy 65 000 Milan szurkoló vevő lenne a kék-feketék örömittas ünneplésére. No, de ez legyen Moratti elnök úr és a milánói rendőrkapitány dolga, mi foglalkozzunk az Cagliari milánói vendégtúrájával. Rögtön az első percben már Balotelli ijesztgetett a csúnyábbik nézésével egy távoli lövéssel, amikor is védőjéről lefordulva lőhetett kapura, de pechjére pont elcsúszott így a löket Capecchi ketrece fölöt hagyta el a játékteret. Nem ijedt meg a Cagliari, nem sokkal később Matri röpke 20 méteres poroszkálás után szemtől-szembe maradt Julio Cesar-ral, ám végül ziccerben kapu mellé lőtt. Hamarosan (mindössze a 4. percben) ismét matri veszélyeztetett, de remek szólója végén Zanetti blokkolta lövését. Ezután már egyértelműen átvették az irányítást a hazaiak előbb Balotelli volt eredményes a 7. percben, de ezt les miatt érvénytelenítették. Viszont, ami késik nem múlik, így gondolta ezt Cruz is, aki a 21. percben Vieira beadása után fejelt a kapuba és szerezte meg 100. olasz bajnoki gólját. Ezen megnyugodva kicsit visszavett a temőóból az Inter, aminek köszönhtően egy gyakrabban jutott el a Cagliari gólszerzési lehetőség, a legnagyobb helyzetük alkalmával ismét Matri volt a főszereplő, amikor is egy tökéletesen visszapasszolt labdát, senkitől sem zavartatva 11 méterről úgy cseszett el, hogy az még Torghelle Sanyinak is becsületére vált volna. Hölgyeim és Uraim még augusztus 31-ig lehet fogadni, hogy vajon Matri megy a Jena-ba, vagy Villám Sanyi köt ki Szardínián? Az egyik hótbiztos... Hamarosan Cambiasso duplázhatta volna meg csapata vezetését, de a kontratámadás végén lövésének irányával nagyjából lemásolta Matri előbb említett bénázását. A különbség csak annyii volt, hogy míg utóbbinak arra is lett volna ideje, hogy mielőtt bevarrja a lasztit puszit küldjön a kamera felé anyukájának és megadja a telefonszámát néhány jó adottságú nőstény nézőnek, addig Cuchu mozgását már irányítani képtelen, lendületből érkezve lőtt kapu mellé. Nem akarjuk bántani matri-t, de ez a különbság, ha valaki az Inter-ben, vagy a Cagliari-ban játszik. A második félidőt egy veszélyes Cagliari szöglet nyitotta, Jeda fejesét Cambiasso hárította fejjel a gólvonalról. Ezután kezdett ellaposodni a játék, az Inter játékosain látszott, hogy nem szívesen adnának ki magukból túl sokat következő játéknapon esedékes városi ragadó előtt, a Cagliari meg? Nos, ők meg egyszerűen ennyire voltak képesek. A 63. percben egy tizenhétről megersztett Cruz lövés törte meg a csendet, ez alig néhány centivel suhant el a kapufa melett. Végül jött Materazzi és a világszerte a "még bármi megtörténhet" típusú szövegeket szajkózó kommentátorok szájába szarva a 82. percben egy szabadrúgás után a hálóba bólintott. A hosszabítás perceiben még szépített a Cagliari, egy távoli lövés Materazzi-n irányt változtatva talát utat a hálóba, de ez már nem osztott, nem szorzott, maradt a 2-1, vasárnap bajnokavatás minden eldőlhet.

by: Interista

Juventus 5-2 Lazio

Ismételten egy megmagyarázhatatlan meccs. Az első félidőben a Juventus szó szerint azt csinált a Lazioval amit akart. A Bianconerik egyetlen hibája volt az első félidőben, amikor Sissoko keresztlabdája rövidre sikerült és lefülelte a kékek középpályása Molinaro elől – és ez nem vicc. A 14. percben Camoranesi kanyarintotta középre a szabadrúgást, majd Chiellini csúsztatása talált utat a kapu jobb alsó sarkába. Na itt még nem gondoltam, hogy egy Bergamohoz hasonlítható csodát látok majd. Aztán a 21.percben Del Piero kapott labdát a tizenhatoson belül, amit Trezeguetnek továbbított. A Francia csatár sikeresen belerúgta az érkező labdát a saját sarkába. De szerencséje volt a fekete-fehéreknek, ugyanis a bogyó a második hullámban érkező Zanettihez pattant. Na most egy átlagos játékos az ilyen kipattanót, azonnal kapura bikázza. De Cristiano kivétel, ezért játszik a Juventusban, és nagyon okosan lehelet finoman a másik oldalon álló Camoranesi elé tálalt aki az üres kapuba pöckölt. Nem kellett sokat várni az újabb találatra sem: a 32.percben Sissoko mesteri szerelését követően Nedved indította Del Pierot, aki egy lövőcsellel áthúzta a bal lábára, és 16-ról a kővé dermedt Ballotta kapujának jobb alsó sarkába csavarta a labdát. Ám még ezután sem volt megállás. Egy perccel később Camoranesi vette le a labdát a jobb szélen, és néhány méter labdacipelés után a meginduló Trezeguethez pörgetett, aki zseniálisan, maga mögé nyúlva, egy finom boka mozdulattal tette maga elé a labdát, és előre csúszva gurított a hálóba Ballotta karja alatt. Na ekkor jött egy kép, amin mutatták a Lazio szurkolókat, amint elindultak kifele a szektorukból a kijárat irányába. Ezen nagyon meglepődtem. Így a gyakorlatilag a teljesen üres vendég szektor előtt Bianchi fejelt kapura egy szabadrúgást, amit Buffon lábbal hárított. 4-0 tehát a félidő. Ezután lazára vette a figurát a Juve, aminek meg is lett az eredménye. Előbb Bianchi pörgetett Buffon kapujába, majd Siviglia egy gyönyörű csukafejessel vette be az olasz portás hálóját. 4-2 a 61.percben. De még mielőtt igazán érdekes lehetett volna a meccs, a Juventus összekapta magát, és a 67.percben Nedved csavart egy hatalmas kapufát. Aztán az amúgy is már eldőlt meccs végét jelentette, amikor Siviglia egy sárga lap birtokában a nála gyorsabb Nedvedet torkon ragadta és eltolta magától. Teljesen jogos a sárga, ám mivel neki ez volt a második, mehetett zuhanyozni. Ezt már csak egyetlen esemény követte: 88.percben egy szöglet utáni lepattanó labdát Chiellini passzolta a kapuba becsúszva. Ezen a meccsen nem voltak helyzetek, csak gólok. Ami biztos, hogy remek mérkőzést láthatott a Stadio Olimpico közönsége. A Juventus még mindig 5 ponttal követi a Romát, ám a Fiorentina bukása miatt már 10 ponttal mennek a Firenzeiek előtt, így már biztos a 3.hely matematikailag is. A Lazio maradt a 12.

by: nepjuve

Roma 4-1 Torino

Semmi sem ígérte a papírforma forgatókönyvet a Roma-Torino meccsen elvégre a Bikák az előző fordulóban új edzőjükkel a kispadon rendkívül biztatóan játszottak az Inter ellen, míg a Roma-ból hiányzott Totti (és még fog is egy ideig), Mancini megint menstruál, ráadásul gyakorlatilag a Livorno elleni botlással elvesztették a bajnoki címet. Ehhez képest mi történt? A Farkasok 10 perc alatt berámoltak négyet a Torino-nak és kész sziesztát rendeztek a Stadio Olimpico-ban. Az első helyzet azonban a Torino előtt adódott, amikor is Barone próbálkozott átlövéssel, amit Doni védett amivel még Doni-t találta el. Ezután mindkét oldalon akadtak kisebb helyzetek, sőt a 15. percben Mexés egy szöglet után az ellenfél hálójába is fejelt, de ezt szabálytalanság előzte meg, így annulálta Celi játékvezető. A 18. percben viszont már nem bordómezes volt az, aki a vendég tizenhatoson belül szabálytalankodott, hanem Dellafiore, aki csak azután kapott észbe, miután Perrotta már elnyargalt mellett. Az eredmény: tizenegyes, sárga lap, jön Pizarro, 1-0 a hazaiaknak, Na, innentől már nem volt megállás! Két perc múlva egy kontra végén Perrotta tálalt Vucinic elé, aki Fontana alatt (aki úgy rohant ki a kapujából, mintha egy különösen perverz méhbe ült volna) a hálóba gurított. A 25. percben Cicinho ívelése után Mancini előredőlve (bizos csak a kicsúszott tampont kereste...) fejelt a kapuba. Ezután már tényleg csak az volt a kérdés, hogy milyen gólkülönbséggel nyernek a fővárosiak, ezt javítandó alig két perc múlva ismét Mancini villant (talán már elmúlt...): újabb tetszetős kontratámadás végén Vucinic passzából emelt csizmaszárral (nem szándékosan!) Fontana fölött a hálóba a brazil és ezzel már 4-0 állt az eredményjelzőn a 27. percben! A második félidőre kivonuló Roma ezután már csak végső hármas sípszóra várt (ami nem csoda), de előtte az 50. percben a szünetben csereként beálló Ventola még szépített, de ez nagyjából annyira zavarta meg a meccs menetét, mint amennyire látszólag a Roma játékát Totti hiánya (persze ez a kérdés hosszab távon sokkal érdekesebb lesz), a végeredmény 4-1, de ezzel nem lehet visszahozni az előző fodulóban Livornóban hagyott pontokat...

Palermo 0-0 Atalanta

A Palermot nagyon megzavarta a múlt heti, Fiorentina elleni 1:0-s vereség, ahol szerintük a vereségnél többet érdemeltek volna. Szerintünk is. Barackot a fejükre. Ezzel szemben az Atalanta épp most fejezte be sebei nyalogatását, ugyanis nem volt semmi az a 4-0, amit az előző fordulóban a saját, nehezen bevehető barlangjában kapott. A mérkőzés első helyzete egy védelmi hiba után alakult ki a Palermo előtt. Cavani indult meg a labdával, ám miután ő maga gyorsabbnak bizonyult annál a guruló micsodánál, ez a guruló micsoda a sarkára pattant, sőt, nem sokkal később a guruló micsoda rútul fejbe kúrta őt, miután Jankovic kapura kívánta volna lőni…ezt a guruló micsodát. Utána Miccoli szerette volna lazán átemelni Coppola felett a labdát, ez sikerült is, ám néhány centivel a kapufa fölött is elszállt és a háló tetejére pattant. Ezt egy Caserta és egy Cavani helyzet követte, két Jankovic beadás után (talán ezzel akarta kiengesztelni Cavanit, mert átrendezte picit a fogképletét), de mindannyiszor kapu mellé fejeltek. Aztán az első Atalanta helyzet Floccari középre tett labdája után akadt, amikor is Ferreira Pinto nem tudta az üres kapuba passzolni a labdát, ugyanis Barzagli hátulról csodálatosan szerelte. A második félidőt az Atalanta kezdte élénkebben, Doni lőtt kapura 20-ról, majd 5 méterről becsúszva, de mindkétszer helyén volt Agliardi, és szépen hárított. 10 perccel később is, ismét Doni próbálkozott, de ekkor elkerülte a kaput a labda. A mérkőzés tehát 0-0 lett - a Palermo javára.

by: nepjuve

Udinese 2–1 Catania

Az Udinese néhány fordulóval ezelőtt a BL indulásért küzdött, ám mostanra úgy nézett ki, hogy már az UEFA kupás helyekről is lemondhatnak, sőt, az Intertotó kupa is egyre nagyobb veszélyben…volt. Ugyanis a Sampdoria nem volt képes az 1 gólos előnyét tartani a Fiorentina ellen, és csoda, hogy egyáltalán egyenlíteni tudtak (de erről majd később), ráadásul az őket üldöző Genoa is volt olyan jószívű, hogy adója 1%-ával 3 ponttal támogatta az Empoli-t a kiesés elleni harcban. A Catania viszont még mindig vért izzad, ugyanis e forduló után már csak 2 pontra vannak a legjobb kieső helyen álló Regginától. A mi meccsünk első fontosabb momentuma a 6. percben volt. Quagliarella emelte be a labdát egy szép mozdulattal a védők mögé, amire a csapatkapitány, Di Natale érkezett, ajtó-ablak helyzetben nem is hibázott. Aztán Mesto keverte meg Sabatot, majd tekert ballal kapura, de Polito kiütötte oldalra a lövést. Ezt egy Sabato szabadrúgás követte jó 30 méterről, de Handanovic egy szép vetődéssel hárította a labdát, ami Mascara elé került, de ő a kapu mellé tekert. A 35. percben Sardo hozta fel a labdát az udineiek térfelére teljesen zavartalanul, majd csodálatosan emelte a labdát Vargas felé, aki ballal, kapásból, gyönyörűen lőtte ki a rövid sarkot, Handanovic rosszul zárta a szöget. Ám nem volt megállás. Handanovic kirúgását Quagliarella kezelte le és 2 védő mellett elhozva a labdát, szorult helyzetben jó 23-25 méterről lőtt kapura. A gyerek olyan gólt lőtt, hogy a labda egy pillanatig sem érte a hálót – a felső lécről a gólvonal mögé esett, majd lassan kipattogott a kapuból. A forduló legszebb találata. A második félidőben Spinesi sarkazott kapu felé egy szögletet követően, de a labda a hálótartó vasról pattant a reklámtáblák mögé. Majd egy szabadrúgás után Pinzi kapott egy gyönyörű labdát Quagliarellától aki a levegőben sarkazva passzolta tovább a labdát, de középpályás egyetlen megoldása azonban csak az lehetett a kimozduló Politoval szemben, hogy átemeli a hálóőr felett. Ezt meg is tette, de játékszer elcsorgott a bal kapufa mellett is. A Catania előtt még adódott egy egyenlítési lehetőség, de Martinez fejesét egy szöglet után bravúrral védte Handanovic.

by: nepjuve

Reggina 2-1 Parma

A Reggina reménytelen helyzetben volt a mérkőzés előtt, most már a Parma van abban. A bordó mezesek az elmúlt fordulókban az utolsó helyről sasoltak felfelé (mivel lejjebb nem tudtak) míg a Parma az utóbbi idők rossz teljesítménye ellenére is valamilyen szinten menekülni látszott. A legelső helyzet a Reggina előtt adódott, amikor Cozza lőtt jó 30-ról, de Bucci hárítani tudott, ám ez a labda még nem pattant ki, a középre adást Amoruso próbálta sarokkal kapura tenni, de csak az oldalhálót érintette a labda. Majd a 23.percben Cirillo csinált óriási hülyeséget, a 16-oson belül futó, már kiszorított helyzetben lévő Reginaldot hátulról rúgta fel, egyértelmű büntető, amit Cigarini be is vágott a jobb felső sarokba. Aztán a második félidő 54.percében gyakorlatilag az 1:0 ellenére megpecsételődött a Parma sorsa. Lavezzi után Massimo Paci érdemelte ki a „Forduló marhája” címet, ugyanis mikor már rég elhagyta Aronica lábát a labda, szándékosan elvitte a jobb lábát haza.  Paci ezzel megkapta a második sárgáját, bár ez alapból pirosat ért volna, úgyhogy teljesen lényegtelen, hogy volt-e már lapja. És ahogy kell, ekkor rákapcsolt a Reggina és nyomott mint két állat. Két perc alatt 3 helyzetet is sikerült kidolgozniuk, és a harmadikból gól is lett. Egy távoli lövést bénázott el Bucci, akinek az arcáról lepattant a labda, majd kisebb kavarodás után a tisztán maradt Cozza elé pattant, aki bepasszolta az üres kapuba. Ezután ismét "koca" (Cozza) veszélyeztetett, egy keresztbe ívelt labdát kapott teljesen üresen, és egyből elvállalta jobb lábbal, és Bucci helyett csak a kapufa hárított, a kapusnak esélye sem volt. Aztán rá 4 percre, az első gól után 10 minutummal megint Cozza próbálkozott, lövése megpattant Ferdinand Coly-n és az ellenkező irányba induló Bucci kapujába pattogott. 2-1, fordított a Reggina, teljesen megérdemelten. A mérkőzésen több dolog már nem történt, Paci kiállításával egyértelművé vált, hogy a Parma nem fogja tudni felvenni a Reggina hajtós tempóját 10 emberrel, és megérdemelten nyerték is a meccset. A Reggina ismét fényt lát az alagút végén (vonatnak hívják) és Cozza fantasztikus teljesítményével nem akármilyen elismerést kapott: a bevezetésnél látható képen nem más szerepel, mint ő. A Parma pedig feltételezhetően Cúperrel együtt repül az A ligából…sajnos.

by: nepjuve

Livorno 1-4 Milan

Mindkét csapatnak égető szüksége volt a győzelemre, a Livorno a rendkívül szoros alsóházban próbál a 18.helynél feljebb vergődni, de ez eddig a jelenlegi utolsó helyet tekintve elég szarul megy. A Milan viszont érdekes módon ismét visszakerült a BL-ért folytatott harcba, és sorra lazán nyeri a meccseit, az eddigi eredményekhez képest. Valószínűleg a csapatnál meg is döntötték az idei szezonbéli, sorozatban szerzett győzelmek számát, ugyanis a Milan egymás utáni második meccsét nyerte meg! Szenzációs teljesítmény! Persze mi aranyos, naiv és ártatlan kisbabák vagyunk és nem feltételezzük, hogy ennek a hirtelen formajavulásnak bármi köze is lenne Berlusconi papához, aki nem is olyan régen ismét miniszterelnök lett, mert hát miért is feltételeznénk. Amúgy Berlusconi tudja ám élvezni az életet. Ha nem miniszterelnök, akkor a Milan elnöke, amikor meg miniszterelnök, akkor lemond a Milan elnöki posztjáról. Nem gyenge a csávó. Na tehát akkor foglalkozzunk egy picikét a meccsel is. Rögtön a meccs elején egy Favalli által középre passzolt labdát lőtt el gyengén Kaká, így az nem okozott gondot a kapusnak. Aztán a 22.percben Seedorf simogatta a labdáját a 16-os előterében, majd Kaká elé tálalt. A brazil játékos ezután felpillantva észrevette Inzaghi-t aki élete során második alkalommal nem volt lesen, és bejátszotta neki a labdát, az olasz csatár pedig 5 méterről passzolt az üres kapuba. Aztán Bonera beadását követte egy Ambrosini fejes, de ezt könnyen halászta le De Lucia. A második félidőben aztán kicsit felpörgette a játékot a Milan. Az 51.percben Bonera beadására Inzaghi mozdult ki és fejelte el a hosszú sarokba a labdát. Az 57.percben meg lehetett volna a mesterhármas is, ám az előreívelt labdát rosszul vette át Pippo és az ötösről végül kapu fölé bombázott, igaz, egy védő is hozzáért a labdához. Az ezután érkező szögletet végül „ami késik, nem múlik” alapon Inzaghi fejelte be a rövid felsőbe, és ezzel megszerezte az áhított mesterhármasát. Legyél vele boldog, gyermekem! Ezután a 70.percig semmi sem történt, majd Inzaghi társát is kiszolgálta, a letett labdát Seedorf vette át, majd 2 embert megetetve egy-egy testcsellel ziccerbe hozta magát és a léc alá bombázott. Na erre még én is elismerősen bólintottam egyet. Két perccel később aztán végül egy halvány mosoly megjelenhetett a Livornonak szorítók arcán, ugyanis egy szögletet követően Knezevic fejelt csuka fejesel a bal alsóba. Így most már csak a könnyeik 90%-át folyatták el a Livorno fanok csapatuk szenvedésére gondolván. De viszont meg van az esély arra, hogy esetleg helyes útra térjenek, ugyanis a hétfői edzésre az elnök úr Fernando Orsi társaságában lépett az öltözőbe Giancarlo Camolese helyett (ez körül belül olyan szinten lehetett, hogy „Nézzétek gyerekek, ő itt Orsi, az új babysitter. Mától ő lesz Margó helyett az anyátok!”). Mi szurkolunk nekik…de attól még ezeket szarrá fogják verni.

by: nepjuve

Napoli 0-0 Siena

Hogy mi volt ez? Egy szar meccs, zömében Napoli nyomással, de komolyabb helyzet nélkül... Ugyan a hazaiaknál Lavezzi igen élénk volt, de kétszer is szép szóló végén úgy cseszte el a gólszerzési lehetőséget, ahogy azt csak a nagyon hülyék tudják. Remek képességekkel ugyan, de ő az. A második félidőben volt egy les miatt érvénytelenített öngól a Siena javára és egy meg nem adott bünti a Napoli-nak, de nem is érdemelték volna meg...

Fiorentina 2-2 Sampdoria

Na ez az az eredmény, amelyik egyik félnek sem volt megfelelő, ugyanis az ikszszel a Violák kétpontnyira magukra húzták a Livorno-t eltángáló Milan-t, míg a Samp-ot szintén kétpontnyira követi a Catania-t legyőző Udinese, plusz, mintha nem lenne így is elég a jóból az előbb említett rossonerok ugyancsak két ponttal megléptek tőlük. Az első félidő már sejtette is, hogy itt bizony pontosztozkodás lesz hiszen a srácok az első 45 percben a tétről tudomást sem véve gyakorlatilag nem fociztak, az egyetlen valamire való helyzet Kuzmanovic kapufája volt. Végül is Maggio volt az akinek a 63. percben eszébe jutott, hogy mennyivel kényelmesebb lenne plusz néhány hétig a csaját tömnie a Bahamákon nyáron, minthogy idő előtt elkezdenie a felkészülést az UEFA Kupa selejtezőre és erre a lehetőségre figyelmeztette is Cassano-t, akinek szintén tetszhetett az ötlet, így aztán az említett minutumban a jobb oldalon kiugratta a csapat hetesét, aki rövid sprint után Frey (akinek most barna haja van!) lábai között a kapuba helyezte a bőrbogyót. No, de nyári izzadás ide vagy oda, a Fiorentina szívesebben hadakozna még szeptember előtt az MTK-val, a BL-ért így aztán a 78. percben Mutu beadása után Bobo Vieri egyenlített. A 84. percbe Mutu tört be a tizenhatosra és jól sikerült csele után a védő döntött úgy, hogy mezcsere helyett inkább a román lábát tartja meg; tizenegyes, Mutu bevarrta, veszélyben Maggio nyári kéjelgése. De mivel a Samp-nál nagy az összetartás Gastadello is a szívén viselte csapattársa végtelen perverzitását és a Fio védői komoly helyezkedési hibáját kihasználva a 93. percben egyenlített. A vége 2-2, és még mindkét csapatnak vért kell izzadnia a bajnokság végéig, hogy célját elérje.

Genoa 0-1 Empoli

Nehéz bármit írni erről a meccsről, ugyanis a gólt leszámítva szinte semmi említésre méltó nem történt a meccsen. A 15. percben az Empoli a Genoa teljes bal oldalát átjátszva szerezte meg Abate által a vezető (mint kiderült győztes) gólt, de ezen kívül csak kisebb helyzetféleségek alakultak ki, zömében a vendégek kapuja előtt. Mindehhez csak annyit lehet még hozzáfútni, hogy Di Vaio érdemelte ki a forduló hülyéje címet azzal, hogy beállítása után nem sokkal saját csapata támadása során tök fölöslegesen szabálytalankodott és állítatta ki magát. Az Empoli ezzel a győzélmével immáron a 17., de még korai lenne a pezsgőket kinyitni, ugyanis mindössze egy góllal jobbak, mint a 18. helyen tanyázó Reggina, tehát még mindig nincsenek kint a szarból, de legalább már levegőt kapnak.