HTML

34. forduló - értékelések

2008.04.22. 20:28 Interista

Hetek óta minden fordulót sorsdöntőnek kiáltanak ki az olasz Serie A kapcsán, viszont azóta sem hozott egyik játéknap sem érdemleges változást a táblázaton. Eddig. Ugyanis az elmúlt hétvége után, hála a Roma balfaszkodásának és az Inter technikai és taktikai klasszisának, a milánói kék-feketék, négy fordulóval a vége előtt immáron 6 ponttal feszítenek a Farkasok előtt, aminek kapcsán akár már most a fejükre lehet tenni a koronát. Ami még volt: egy öreg róka zebra sokadvirágzásának idei csúcsa, egy zseniális brazil duóval színezett Milan henger, egy tovább szárnyaló Cagliari és ESZMÉLETLEN számú laposztás: az elmúlt hétvégén a játékvezetők összesen 68(!) alkalommal nyúltak a zsebükhöz, ezek alkalmával 57 sárga és 11 piros lapot osztottak ki.

Hogy miben jobb az Inter minden más olasz csapatnál? Hogy képes az olyan meccseit is megnyerni, mint amilyen ez a mostani Torino elleni volt. Képes megnyerni az olyan meccseket, amikor ellenfele beszorítja őket és szinte levegőt venni sem hagyja őket, ugyanakkor ilyen nyomás alatt is képesek olyan hatékonyan védekezni, hogy az őket rohamozó sereg komoly helyzetet sem nagyon képes kialakítani, és mindeközben az egyetlen valamirevaló helyzetükből győztes gólt szereznek. Ennyi elég is lenne egy bajnoki címhez? Nem. Mindehhez nélkülözhetetlen egy kiszámíthatatlan rivális, aki pont akkor betlizik egy kiesőjelölt ellen, amikor az előttük amúgy is 4 ponttal hasító listavezető egy feltétlenül verhető ellenfélhez látogat, ahol ugyan úgy játszanak, ahogy játszanak, de a lényeg: elhozzák a 3 pontot és ezzel 6 pontra elhúznak az üldözőjüktől négy fordulóval a vége előtt, amivel 99%-ig bajnoknak mondhatják magukat.

by: Interista

(jogos! <-- by nepjuve)

Torino 0-1 Inter

Nos, az előbb leírtak után már nem is tudok túl sokat hozzáfűzni a Torino-Inter meccsen történtekhez. Legfeljebb annyit, hogy az Inter szurkolók valószínűleg egyre hevesebben követelik az idióta, elmebeteg, baromállat edzőjük távozását, aki az első félidőben, 7 perccel a vezető gól megszerzése után képes lehozni egy csatárt a csapatából, hogy egy középpályást állítson be a helyére. Mindez nemcsak azért elfogadhatatlan, mert sérti minden jóhiszemű futballszurkoló eme csodálatos sportágba vetett hitét, hanem, azért is, mert ez az esemény az INTER-rel történt meg a TORINO ellen!!! Az ELSŐ helyezettel a TIZENNEGYEDIK helyezett ellen!!! Mi ez, ha nem a futball totális megalázása és földbe tiprása???!!! Na, mindegy... Amit a meccset illeti nem nagyon szeretnék részletekbe bocsátkozni: a Torino a meccs során (főleg a Rosina-Corini-Stellone hármas jóvoltából) szinte teljesen körbelövöldözte Júlio Cesar kapuját, ugyanakkor igazán komoly helyzetük nem adódott: a legkomolyabb gólszerzési lehetőségük talán a második félidőben volt, amikor is Burdisso (aki egyébként egész meccsen szarul bizonytalanul játszott) hibája után az egyik torinói bika került ziccerhelyzetbe, de a lövést Julio Cesar végül azzal a testrészével hárította, amivel, például Kiszel Tünde Erős Antónia nem tudta volna. Az Inter-nek gyakorlatilag három helyzete volt az egész meccs ideje alatt: az elsőből Balotelli szöglete után a három védő közül kirobbanó Cruz megszerezte a vezetést a Nerazzurri-nak a 30. percben, majd a gólpasszt adó ifjú titán találta el féfordulatból a mereven álló (fúj, gyerekek! mármint a lábain...) fiatalabbik Fontana mellett a kapufát (a történethez hozzátartozik, hogy a labda megpattant egy védőn, ezért nem tudott rá reagálni a kapus), végül a második félidő végén Cesar-nak sikerült kb. 10 centiről nem befejelnie az üres kapuba egy tökéletesen érkező labdát. Nagyjából ennyi. Ja, és még volt 11(!) sárga lap, amiből 9 a második félidőben született, de ami még nagyobb meglepetés, hogy ezek mellett egy piros kártya sem villant. Jó iramú, vszont technikailag kevésbé színvonalas meccs volt, ami viszont így is elég volt ahhoz, hogy az Inter immáron szinte biztosan bajnoknak mondhassa magát. Ja, és grat a Torinónak, ha jövőre végig olyan, vagy legalábbis hasonló játékot képesek nyújtani, mint most, akkor biztos a feljutás jobb szereplés az ideinél.

Atalanta 0-4 Juventus

Na hát ez no comment… ezt gyorsan elrendeztétek srácok. A Juventuson nem látszott a Iaquinta-Sissoko-Chiellini trió hiánya, akik 6 másodperc elteltével szabadrúgást harcoltak ki, majd Alex Del Piero szabadrúgását követően Nicola Legrottalie bólintott a kapuba. Köszi srác, de még csak most kezdtünk. 43 másodperc elteltével vezet a Juventus. Aztán az 5.percben egy Camoranesi beadást követően Trezeguet fejelte vissza a labdát az üresen maradt Del Piero elé (ezen írás alatt még néhányszor hallani fogjátok a nevét szerencsétekre), aki 4 méterről a hosszú felsőbe kanalazta a labdát. Aztán lehetett volna három is, Trezeguet megcsinálta élete első cselét, amivel lövő helyzetbe hozta magát, ám Coppola a két gól és 23 perc után védett is valamit(bár a gólok miatt nem az ő vérét szívják majd ki). Aztán meg volt egy Atalanta helyzet is, Bellini elé pattant egy kapáslövéshez tökéletesen megfelelően a labda, aki nem is szórakozott vele, jó 28-ról elvállalta…és bizony ha nem lett volna benne az a kifli, most lehet, hogy a forduló legnagyobb gólját elemezném. 33 perc után Zanetti ívelt kapásból egy érkező labdát a leshatárról éppen meginduló Del Piero elé, aki a végén már kocogva, szépen begurította Coppola mellett a rövid sarokba a labdát. Olyan Lazio-Juve érzés töltött el, amikor is két hasonló gólt szerzett a Juventus, szintén Zanetti és Del Piero közreműködésével. A második félidő sem maradt eseménytelenül. Rögtön az elején a fiatal Marconi lőtt kapura éles szögből, de ez Buffonnak nem okozott gondot. Aztán a Juventus támadgatott, és egy Nedved beadást követően Del Piero lőtt kapásból, Coppolának óriási szerencséje, hogy a lövés nem szélre tartott, ám így is reflexből kellett lábbal hárítania. Aztán Camoranesi küzdött egy sort a labdáért, majd Del Pierot indította, aki középre szerette volna tenni az üresen lévő Trezeguetnek, ám Manfredini hatalmasat mentett. Aztán a 66. percben egy érkező labdát Trezeguet pörgetett át a védők feje fölött, és a kilépő ALESSANDRO DEL PIERO bebombázta a kapu bal felső sarkába…klasszikus mesterhármas. Ez is emlékeztet valamire…(Livorno-Juventus 1-3 TrezeguetY). Ezt követően Floccari ollózott egyet, de Buffon hárítani tudott. A vége tehát 0-4, sima Juventus győzelem. A Juventusnak ezen a napon minden összejött. Atalanta statisztikája: 13 kapuralövés/6 kapura. Ez a Juventusnál 13/12. Ez jelentette leginkább a különbséget a két csapat között. Ezzel a győzelemmel pedig a Bianconerik bebiztosították a jövő évi Bajnokok Ligája szereplésüket.

by nepjuve

Milan 5-1 Reggina

Szállnak a halleluják és örömkiáltások Milánó piros-fekete feléből hiszen csapatuk végre úgy teljesített, ahogy azt szurkolóik jogosan elvárják tőlük. Rögtön a 8. percben tizenegyeshez jutott a Milan, amikor is Kaká verekedte be magát a tizenhatoson belülre és Modesto igyekezett térddel nemzőképtelenné tenni az egyébként kedden 26. születésnapját ünneplő támadót, de a közeledő nagy nap felébresztette a gyermekvállalás gondolatát a brazilban, aki így aztán még azelőtt gyorsan összezárta lábait mielőtt az önkéntes ivartalanító a kényes részhez ért volna. Az apaság továbbra is fenálló lehetőségét és egy remekül belőtt tizenegyest pedig feltétlenül megért, hogy ezután csak a füvet nyalta fel az aranylabdás brazil. 1-0. A Reggina szinte azonnal megpróbált egalizálni, de a szöget után kialakult helyzettel nem tudtak élni és Kalac-nál kötött ki a laszti. Hamarosan Campagnolo-nak kellett nagyot védenie, a bóbiskoló Reggina védők között Pirlo találta meg a labdával Kaladzét (hogy ő mi a rákot keresett ott, az rejtély), akinek lövését lábbal védte szépen a portás. A 28. percben Favalli beadását sarkallta vissza gyönyörűen Inzaghi, az érkező Kaká a 16-os vonaláról kapásból rápórkölte, de Campagnolo védett. A következő percben már Seedorf papa kevergetett a szélen, egy kötényt is kiosztott, de amint átlépte a büntetőterület vonalát és megérezte tarkóján a védő leheletét, gyorsan elbotlott az első buckában, amit talált: tizenegyes és Kaká máris két gólnál tart a meccsen. A harmadikra még várnia kellett, előtte még Baretto próbálta elhitetni velünk, hogy örülhetünk izgulhatunk még a végeredményt illetően, amikor is a 41. percben irgalmatlanul kilőtte a jobb felsőt. Az első félidőt két távoli piros-fekete bomba zárta, előbb jó harmincról csak pár centit tévedett Seedorf, majd Pirlo lövését ütötte szögletre Campagnolo. Fordulás után ismét Pirlo tesztelte a kapust, de ő ismét jelesre vizsgázott (érdekes egyébként, hogy az öt bekapott gól ellenére Campagnolo egész jó napot fogott ki vasárnap délután; ha ő nincs az az öt könnyen lehetett volna hét-nyolc). Ezután kis híján kiegyenlített a Reggina, de Brienza fejese elkerülte a hazai kaput. Ezután jött a MIlan és Kaká Kaká és a Milan, és minden eldőlt: Brocchi beadása után a calabriai védő még ki tudta csúsztatni a labdát, de az pont Kaká elé került, aki nagyon okosan és nagyon szépen, laposan kilőtte a hosszú alsót. Mesterhármas, jól van Buksi, vacsi után kapsz jutalomfalatkát! Hamarosan érzésem szerint a bíró "elfelejtett" megadni egy tizenegyest a Reggina-nak, amikor is egy beadás után Kaladze integetett nagyon bőszen a labda felé kézzel, hogy bel is ért-e vagy sem, az mindegy, mert már a szándék is szabálytalanságnak minősül, amit - lévén a 16-oson belül történt - büntetőnek kellett volna követnie. Ez elmaradt, ellenben a visszatérő Pato zsenialitásával, aki előbb megdöngette a kapufát, tanítani való módon, "maga alól" ellőve a labdát, amiből a kipattanó után Inzaghi növelte az előnyt a 73. percben, majd negyedórával később, maga a brazil ifjonc tette fel az i-re a pontot, amikor is Gourcuff beadását követően fejelt a kapuba beállítva az 5-1-es végeredményt. Összeségében a Milan megérdemelt győzelmet aratott, a Reggina viszont egyre inkább süllyed a posványba, mindenesetre a következő fordulóbeli Reggina-Parma kiesési derby sokmindenről dönthet a Stadio Oreste Granillo környékén... Ja, és Pato jobban tenné, ha hamar leszokna erről a gusztustalan szívecskés gólörömről, mert egy jobb érzésű Milan szurkoló/játékos egyszer megelégeli ezt és letekeri a tökeit...

Roma 1-1 Livorno

Te, hogy ezek milyen hülyék…A Roma körülbelül a 7.lehetőségét szúrta el, hogy közelebb kerüljön az Interhez, ám az, hogy ezt a meccset könnyelműnek vették, nagyot szoptak. A meccs először is egy Tavano lövéssel kezdődött, ami legfeljebb a labdaszedő gyerekeket veszélyeztette, ezzel szemben Totti szabadrúgása csak a kapu melletti reklámtáblákat. Aztán Tonetto emelte be a labdát középre, de ott csak Taddei volt, akinek amúgy is hosszú volt az átadást, de ő megpróbálta még akrobatikus mozdulattal a kapuba juttatni a lasztit…enyhén szólva nem sikerült. Aztán a 37.percben jött egy kis probléma… Totti egy lövés után (amit egyébként Amelia tolt szögletre) fájdalmas arccal a földön maradt. Eredmény: 4 hónap kihagyás és részleges keresztszalag szakadás. Hát ezúton is jobbulást neki, és reméljük, hogy rendbe jön a bajnoki rajtra. De visszatérve a meccshez. A szöglet után Juan fejelt kapura, ám a gólvonalról még menteni tudtak a védők. A második félidő első lehetősége De Rossi előtt adódott, amikor is egy jobbról érkező labdát próbált félfordulatból kapuba lőni. Nem mondom egyszerűbb lett volna, ha leveszed, és bepasszolod, az alsó sarokba, de te tudod. Így viszont a labda kapu fölé ment. Néhány perccel később Vucinic fejelt át egy belöbbölt labdát az amúgy tökéletesen helyezkedő Amelia felett. Vezetnek a farkasok. Aztán a 83.percben Diamanti lőhetett szabadrúgást, amit gyönyörűen csavart el a sorfal fölött és Doni kezei mellett vágódott a kapuba. Így sokszori visszajátszás után, Doni nem izzadt halálra, hogy ezt a lövést kivédje. Ezt még lehet, hogy Amelia is kifogta volna, egyáltalán nem ment sarokra a lövés. Maradjunk annyiban, hogy egy jól megszervezettet zuhant. Na ezt követően jött két ordító Roma helyzet, és egy megállapítás, hogy Amelia még akkor sem maradhat a Livornoban, ha az valami borzasztó véletlenül és fekete mágia árán bent marad. Az Olasz válogatott cserekapusa két óriási bravúrt mutatott be két, közelről érkező fejes után, ezzel megmentve az egyik pontot a Livrononak, ami nagyon kellett a szenvedő csapatnak. A Roma viszont ezzel egy érzékeny puszit nyomhat a Serie A serlegére, ugyanis ez má’ megin’ Milánóban marad, és ha így folytatják, a BL főtábla is veszélyben lehet…5 pontra van a Juve. Az Inter bajnoki címéhez pedig szívből gratulálunk! Nem hiába repültek De Rossiék felé a tojások a meccs lefújása után...ekkorát nem lehet hibáznia egy bajnoki címért küzdő egyesületnek, egy ilyen fontos pillanatban, a szezon utolsó fordulóiban.

by nepjuve

Cagliari 2-0 Empoli

Egy szóval sem mondtuk, hogy könnyű dolga lenne az Empolinak, hát nem is lett. A Cagliari fantasztikus formában van, az Empoli meg nem. Azt hiszem ezt a meccset le se kellett volna játszani. No mindegy. Az Acquafresca és Raggi között ide-oda pattogó labda végül a csatár előtt maradt, aki háttal a kapunak, fordulatból pöttyentett a kapuba a 10.percben. Aztán Saudatti lőtte bele a labdát a kimozduló Fortinba. Néhány perc múlva Giacomazzi rúgott kapásból a kapu fölé. A második félidő kicsit jobb játékot hozott. Már az elején gólt szerezhetett volna az Empoli, ám Saudatti egy védővel a nyakán bombázott kapu fölé 4 méterről. Ezt követte a Cagliari tökéletesen, utolsó emberig kijátszott akciója, ám Jeda lövésébe az 50 métert sprintelő Marchisio vetődött bele, és ezzel góltól mentette meg csapatát.
Ám a 64.percben már Marchisio sem tudott segíteni, Fini kapott egy csúsztatott labdát Acquafrescatól, és hihetetlen erővel bikázta a rövid felsőbe a zsugát. Amúgy ezt a gólt választották a forduló legszebb találatának. Aztán más kérdés, hogy mezlevételért kiállították. A 78.percben érzékeny búcsút vettünk Pisanotól is aki összebalhézott Saudattival. Ezt egy Empoli támadásözön követte. Először egy középre tett labdát úgy tett le mellel maga elé Giovinco a 16-oson belül, hogy ellenfelét megkerülte, amíg az a labda után kutatott és 2 ember összezárása előtt még kapura lőtte, Fortin óriási bravúrt mutatott be, nagyon gyorsan kellett leérnie a sarokra. Aztán az utolsó esélye az Empolinak Volpato előtt adódott. A középre tett labda mindenki előtt, alatt, mellett, felett elment, egyedül Volpato érkezett a bal oldalon, és senkitől sem zavartatva lőhetett kapura. Ám ez fölé ment. Ezzel a vereséggel most már szinte biztos, hogy az Empoli jövőre már nem lesz első osztályú, a Cagliari viszont kőkeményen menekül a kiesőzóna elől.

by nepjuve

Catania 1-0 Lazio

A mérkőzést a Catania kezdte jobban Izco részéről egy óriási bomba közeledett a kapu felé, de hál’ istennek a kapuba visszatért Ballotta. Ő pedig védeni tudott, nem is kicsit. Muslera ezt bepotyázta volna. Aztán Sabato lőtt egy irdatlan nagy kapufát 35-ről, de a kipattanó labdából nem lett helyzet. Ezt egy Catania szabadrúgás, majd egy Mascarahoz begurított labda követte, ami elkerülte a kaput, így az előző próbálkozással ellentétben Ballottának nem kelett közbeavatkoznia. Ezt egy Tedesco pörgetés követte egy szabadrúgás után, Ballotta éppen hogy bele tudott nyúlni. Ezután Mascarát rántotta le Zauri a 16-oson belül. Piros lap, 11-es, zuhizzál fiam. A kapott büntetőt pedig Spinesi bombázta be Ballotta kapus hónalja alatt, védhetetlen volt. Egy kóbász a „katániának” (Puhl Sanyi style). A második félidőben is a Catania támadott, több lehetőséget is ki tudtak alakítani, leginkább pontrúgás után. Az egyetlen említésre méltó esemény a meccsen a Lazio részéről Dabo szabálytalanságáért kapott sárga lap, majd addig-addig pofázott, amíg ki nem állították. Büszke lehet rád anyád. A meccs végén még 3 a 2 ellen vihette a Catania, ám Spinesi kapu fölé lőtt. De hogy még pontosabban fogalmazzunk: Spinesi rohadtul önző volt és ellőtte a labdát 25-ről. Röviden annyit így összefoglalva, hogy a Catania annyi gólt lőhetett volna a Lazionak amennyit csak akar. Az egyetlen akadályozó tényező Ballotta volt aki kitűnően paskolgatta bőszen a labdákat.

by nepjuve

Sampdoria 3-0 Udinese

Hatalmas, atomfasza, gigamegaállat rangadó a Stadio Luigi Ferrarisban a 6. és a 7. helyezett között. A mérkőzés elején Mirante mozdult ki egy átívelt labdára, de nem értette meg magát túlságosan a védőkkel, így egy kisebbfajta kavarodás alakult ki. Ezt követe Cassano lövése, amit Handanovic boxolt vissza a mezőnybe. Nem sokkal később Zapotocny akart vagánykodni, és vállal hazatenni a labdát. Az ügyes gyerek Zapata lélekjelenlétének köszönheti, hogy nem lett gól az esetből, ugyanis Bellucci beérte a vállal elé tett labdát, és átemelte a kapus fölött, de az imént említett Zapata menteni tudott a gólvonalról. Néhány perccel később azonban egy szabadrúgást követően Cassano biccentette a labdát a hálóba. Cassano beindult. A következő akciót is ő fejezte be, de gól nem született, kicsivel fejelt csak el a kapufa mellett. Rögtön ezután egy lapos, csapódó, csavarodó, 30 méteres Inler bombát tornázott ki bravúrral az alsó sarokból Mirante. Majd egy előre ívelt labdát terv szerint hazafejelt volna Accardi, de a vonal kigáncsolta őt. A labda így Di Nataléhoz került, aki hiába emelte át a Mirante felett, a kapu előtt is elpattogott a labda, végül az alapvonalon hagyta el a pályát. Sőt, még ezután is egy Udinese akció bontakozott ki, Quagliarella távoli lövését védte ismételten bravúrral az ellenkező irányba mozduló Mirante. Ám hiába támadott sokáig az Udinese, a következő akció a Sampé volt és ebből gól is született, Bellucci talált a kapuba a 16-os vonaláról. A második félidőben Maggio rohant bele szándékosan Lukovicba a 16-oson kívül, ám Dondarini (szemét látáskárosult Reggina szurkoló) - ki hitte volna – a Reggina-Juventus meccsen történt 3 „nem látott” tizenegyes után ismét bebizonyította, hogy mennyire nyomorék, és 11-est ítélt a Sampdoria javára. Ezt Bellucci értékesítette is, ezzel 3-0 volt az állás. Aztán Zapotocny (nyakamat rá, hogy te sem magyar apától származol) agyában elpattanhatott egy ér, és agresszív állatosat játszva szétrúgdosta Cassanot, aztán hiába kérsz elnézést 47 alkalom/perc értékkel, ez akkor is piros marad. Megérdemelt Samp győzelem, az Udinese viszont már nem csak a BL-ről lesz kénytelen lemondani, hanem valószínüleg az UEFA kupás helyek valamelyikéről is.